






Är du osäker på kompatibilitet, behöver du planeringshjälp, teknisk support eller kan vi hjälpa dig på något annat sätt?
Skriv ditt meddelande fritt till vår kundservice via länken nedan.
Din förfrågan får ett ärendenummer och skickas till vår kundservice för handläggning. Du får en automatisk bekräftelse på att ditt meddelande har mottagits, och vi svarar dig så snart som möjligt.
Gör en reklamation eller beställ reservdelar för en redan levererad produkt. Med hjälp av formuläret strävar vi efter att identifiera din produkt så att vi kan hitta rätt reservdel eller ge rätt rådgivning.
Din förfrågan får ett ärendenummer och skickas till vår kundservice för handläggning. Du får en automatisk bekräftelse på att ditt meddelande har mottagits, och vi svarar dig så snart som möjligt.





eluttag + USB (A+C)vit
- uttag med 2m matningskabel
- jordad blugg
VersaQ är ett stiligt bordsuttag med en USB-port. Eluttaget har i framkanten ett jordat eluttag och två USB-portar (USB-A och USB-C). Produkten finns även tillgänglig med en trådlösladdare VersaQW och då har eluttaget utöver de ovannämnda egenskaperna även en trådlös laddare på eluttaget. För att den trådlösa laddningen skall kunna användas skall eluttaget monteras i en bänkskiva.
Den minimalistiska och prisbelönta designen gör eluttaget till ett stiligt alternativ för hem och kontor samt offentliga utrymmen så som flygplatser. VersaQ fungerar som en blickfångare i utrymmen där man vill lösa elbehovet på ett stiligt sätt.
Eluttagen finns tillgängliga som svart och vit.
VersaQ och VersaQW eluttagen är snabba och enkla att montera.
Fästandet sker enkelt antingen ovanför ytan eller underifrån ytan med de inkluderade fästena. Eluttagets matningskabel kopplas i ett jordat eluttag. För att underlätta installationen levereras stickkontakten lös och fästes först på installationsplatsen. Eluttaget kan även användas löst på bordsytan med hjälp av en bricka som finns tillgänglig som tillbehör.
Om VersaQ eluttaget kopplas till ett eluttag med en 10 A säkring är det också VersaQ:s maximal belastning. Medan om eluttaget har en 16 A säkring är VersaQ:s maximal belastning 16 A. USB-portarna och den trådlösa laddaren i VersaQ eluttaget har en strömförbrukning på <0,3W i standby-läge.

check_circle
check_circle


