DSC-18DIM 18W 3/4/6K va/mu
      DSC-18DIM 18W 3/4/6K va/mu
      DSC-18DIM 18W 3/4/6K va/mu
      DSC-18DIM 18W 3/4/6K va/mu
      DSC-18DIM 18W 3/4/6K va/mu
      DSC 18DIM
      valk./musta, himmennettävä18 W, 1400 lm, CRI>90
      Tuotekoodi: 62735
      Sähkönumero: 4129797
      Varastossa
      Määrä:
      Toimitussisältö
      - paneelivalaisin, jossa integroitu virtalähde
      - kytkentärasia
      - kiinnikkeet - plastic free-pakkaus
      - plastic free-pakkaus
        Monipuolinen kattovalaisin
        LIMENTE DSC-valaisin on suunniteltu tarjoamaan monipuolinen, helposti useampaan tarpeeseen soveltuva valaisin. Ohut, noin 15 mm valaisin sulautuu kattoon tyylikkäästi. Valaisimen kehys on valkoinen, mutta mukana tulevalla magneettikiinnitteisellä kuorella kehyksen saa muunnettua myös mustaksi. Jos mieli muuttuu ja mustasta valaisinkehyksestä haluaakin taas valkoisen, saa magneettikiinnitteisen kuoren irrotettua siististi. Valaisimen värilämpötila on säädettävissä haluttuun lämpötilaan joko lämpimään 3000 K, valkoiseen 4000 K tai kylmään 6000 K riippuen siitä, mikä näistä sointuu parhaiten tilaan ja sen muihin valaisimiin. Värilämpötilan valinta tapahtuu valaisimen pohjassa olevan liukukytkimen avulla ja valinta tehdään asennuksen yhteydessä. Valaisin on valittavissa kolmesta eri tehosta, 6 W, 12 W ja 18 W. Kun yhdessä valaisimessa on useampia vaihtoehtoja niin koon, lämpötilan, värin kuin asennustavankin puolesta, tekee se tuotteen valinnasta helpompaa ja se sopii varmemmin useampaan kohteeseen.
        Himmennys ja valaistuksen ohjaus
        LIMENTE DSC -valaisin on himmennettävissä LIMENTE SMART GREENLINE -sarjojen 240 V himmentimellä SMART 580 (nro 640580) sekä sitä ohjaavilla langattomilla säätimillä (nro 640546 ja 640547). Portaattomalla himmentimellä on helppo luoda tilaan tunnelmaa ja uutta ilmettä.
        Helppo asennus
        Tuotekoodi
        62735
        Sähkönumero
        Tekniset tiedot
        Lisäturva kk
        12
        Takuu kk
        24
        Uutuustuote
        Ei
        Valaisimen väri
        Valkoinen
        Valolähde
        Kiinteä led
        Virransyöttöliitin
        Kiinteä asennus
        Asennustapa
        Pinta/uppoasennus
        Elinikä (L70B50)
        45.000h
        Jännite
        240 V
        Kotelointiluokka
        IP20
        Avauskulma
        120
        Valovirta
        1400 lm
        Hyötysuhde
        78 lm/W
        Ottoteho
        18 W
        Virrankesto
        EPREL-tunniste
        648236
        DSC-18DIM 18W 3/4/6K va/mu
        DSC-18DIM 18W 3/4/6K va/muDSC-18DIM 18W 3/4/6K va/muDSC-18DIM 18W 3/4/6K va/mu